Нейрокорекція

Нейрокорекція – це комплекс корекційно-розвиваючих вправ, які дозволяють розвивати “проблемні”, дефіцитні функції головного мозку, які були виявлені під час нейропсихологічного обстеження. Спрямована на розвиток структури порушених функцій мозку (пам’ять, увага, мислення, сприйняття і тд.) та їх компенсацію.
Відповідно, до функціональних блоків Лурії, головний мозок поділений на три основні блоки, кожен з яких характеризується конкретними особливостями побудови та певними ролями у виконанні різних психічних фукцій.
1 Блок – енергетичний. Він включає ретикулярну формацію (сітчастий утвір) – структуру головного мозку, яка знаходиться у його стовбурі, неспецифічні структури середнього мозку, діенцефальні відділи, лімбічну систему, медіобазальні відділи кори лобних і скроневих ділянок.
Забезпечує регуляцію тонусу головного мозку, необхідного для виконання будь-якої психічної діяльності (організація уваги, емоційного стану та свідомості вцілому), у регуляції емоційних (страх, біль, задоволення, гнів) та мотиваційних станів. Якщо порівнювати модель мозку з будинком, то перший блок – це фундамент, який формується першим, ще в період внутрішньоутробного розвитку, а похитнути його дуже легко.
При порушенні діяльності 1-го функціонального блоку можуть з’явитись труднощі:
– швидка втомлюваність
– різкі зміни настрою
– сповільненість чи гіперактивність
– часті застуди
2 Блок – відповідає за сприймання, обробку і збереження вхідної ззовні інформації. Включає центральні частини основних аналізаторних систем: зорової, слухової, шкірно-кінестетичної, кіркові зони, які розміщені в потиличній, тім’яній і скронеівй зонах мозку. Якщо мозок – це будинок, то 2-ий блок – стіни будинку.
При порушенні функціонування 2-го блоку спостерігається:
-порушення пам’яті
-труднощі орієнтування у просторі (а це не точне розміщення літер і цифр у зошиті).
3 Блок – програмування, регуляція та контроль за перебігом психічної діяльності (свідомості). Включає: моторні, премоторні, префронтальні відділи кори лобних ділянок мозку передньої центральної звивини. Завдяки йому ми можемо формувати програму дій, слідкувати за її виконанням, виправляти помилки, регулювати поведінку відповідно до плану.
Основна мета роботи цього блоку – формування плану дій, створення програми психічного акту і почергове виконання його в часі реальної поведінки.
Дах будинку будується після того, як є закладений фундамент і збудовані стіни. Так і 3-ій блок формується останнім, на основі 1-го та 2-го.
Часто це відображається на успіхах у навчанні. Але це не впливає на адаптацію у школі і не є порушенням 1-го блоку чи його несформованістю.
У дітей, в яких порушений 3-ій блок, спостерігаються труднощі самоконтролю, вони не враховують загальноприйнятих норм поведінки та правил. Пристосуватись до необхідності та норм шкільного життя їм ще важче.
Проблеми навчання в молодшій школі найбільше пов’язані з несформованістю 1-го функціонального блоку. А різні види неуспішності відображають гетерохронію розвитку 2-го і 3-го функціонального блоків.
Використовуючи спеціальні блоки вправ, ми реконструюємо ті відрізки розвитку дитини, які вона не пройшла з тих чи інших причин. Потім відбувається “відбудова та запуск” всіх необхідних ліній розвитку.
Заняття з нейрокорекції рекомендовані дітям та підліткам у віці від 3 до 16 років з розладами розвитку або органічними ураженнями головного мозку,  РАС, дислексія, диспраксія, СДУГ, розлади мовлення, затримка розвитку. Якщо є такі симптоми як:
– неуважність, погана пам’ять
– швидка втомлюваність
– труднощі з письмом та читанням
– рухова загальмованість
– травми голови (пологові або післяпологові)
– труднощі з формування мовних процесів
– гіпер- або гіпотонус
– загальна моторна невправність
– труднощі в емоційно-вольовій сфері
– нездатність описати картинку
– імпульсивність, дратівливість
– мінімальна мозкова дисфункція

Чим раніше буде проведена діагностика порушень і почнеться реабілітація, тим швидше будуть помітними її результати.

Запис на консультацію у адміністратора за номером +380638490454